Materiał

Wanna kamienna Nordkap ™ jest produkowana z Rock Solid ™. Rock Solid ™ składa się ze sproszkowanego kamienia naturalnego, marmuru lub boksytu zmieszanego z utwardzaną na gorąco żywicą.
RockSolid ™ ma podobne właściwości jak „solid surface”: jest odporny na zadrapania i zarysowania. Długotrwała trwałość koloru. Miękkie wykończenie. Powierzchnia o zamkniętych porach, dzięki której meble łazienkowe są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu.

Opis techniczny: RockSolid ™ to mocna masa skalna, wykonana z mieszanki 70% granulatu granitu lub boksytu oraz 30% utwardzanej termicznie żywicy syntetycznej o wysokiej zawartości wapnia. Masę kamienną podgrzewa się i wlewa do silikonowych form konstrukcyjnych. Końcowe szlifowanie i polerowanie nadaje powierzchni pozbawioną porów, nieprzepuszczalną twardość 70 Barcol – oraz ładne wykończenie.

Rama

Kamienna wanna Nordkap ™ ma wiele solidnych, regulowanych nóg podporowych. Oznacza to, że wannę można ustawić tak, aby stała w pozycji poziomej na podłogach ze spadkami lub nierównymi podłogami.