Skip to main content

Wanny z kamienia

Wolnostojące wanny z kamienia Nordkap to kwintesencja luksusu i trwałości. Wanna kamienna łączy w sobie elegancję naturalnego kamienia z nowoczesnymi technologiami produkcji. Każda tego typu wanna z jest dziełem sztuki, które nie tylko zdobi łazienkę, ale również zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Kamienne wanny z materiału Rock Solid

Materiał, z którego są wykonane, czyli Rock Solid, to połączenie sproszkowanego kamienia naturalnego z utwardzaną żywicą poliestrową, co gwarantuje wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia. Solid surface” jest odporny na zarysowania i zadrapania. Odznacza się miękkim oraz ładnym wykończeniem i wysoką trwałością koloru. Dodatkowo, ich powierzchnia jest łatwa do czyszczenia, dzięki czemu są one wyjątkowo praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Wanny z konglomeratu

Inna nazwa oferowanej przez nas armatury to wanny z konglomeratu. Konglomerat jest materiałem wykonanym w głównej mierze na bazie solidnego marmuru i dlatego bardzo często wykorzystywanym do produkcji armatury łazienkowej. Wspomniany wcześniej Rock Solid to właśnie bardzo mocna masa skalna, która składa się z 70% granulatu marmuru, granitu lub boksytu oraz 30% utwardzanej termicznie żywicy syntetycznej o wysokiej zawartości wapnia.

Dzięki niemu wanny z konglomeratu wyróżniają się trwałością, estetyką i łatwością w utrzymaniu w czystości. A za sprawą regulowanych nóżek, wanny z konglomeratowe można idealnie wypoziomować, nawet na nierównej powierzchni, co jest szczególnie ważne w nowoczesnych projektach łazienek.

Wanny z kamienia z naszej oferty

Dysponujemy wieloma modelami wanien kamiennych Nordkap w różnych rozmiarach i kształtach. Pozwala to na idealne dopasowanie do każdej łazienki. Niektóre modele są wyposażone w system zabezpieczający przed przelewaniem się wody (tzw. zintegrowany przelew), który zwiększa ich funkcjonalność i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Odprowadza on nadmiar wody z powrotem do rur odpływowych, gdy poziom wody osiągnie określony punkt. Jeśli interesuje cię również sprzęt z dodatkowymi funkcjami relaksacyjnymi, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą domowego jacuzzi ogrodowego.

Jak powstają wanny z konglomeratu kamiennego?

W pierwszej kolejności kamień jest podgrzewany i wlewany do silikonowych form konstrukcyjnych. Następnie, dzięki szlifowaniu i polerowaniu, uzyskuje się powierzchnię pozbawioną porów, o twardości 70 Barcol, nieprzepuszczalną oraz estetycznie wykończoną.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami od armatury łazienkowej, by uzyskać więcej informacji o produktach przed zakupem.

Materiał

Wanny kamienne Nordkap ™  są  produkowane  z Rock Solid ™. Rock Solid ™ składa się ze sproszkowanego kamienia naturalnego, marmuru , granitu lub boksytu zmieszanego z utwardzaną na gorąco żywicą poliestrową.
RockSolid ™  to nic innego , jak dobrze  znany  „solid surface”: jest odporny na zadrapania i zarysowania. Długotrwała trwałość koloru, miękkie wykończenie, powierzchnia o zamkniętych porach, dzięki której wanny łazienkowe są łatwe w czyszczeniu oraz utrzymaniu.

Opis techniczny: RockSolid ™ to mocna masa skalna, wykonana z mieszanki 70% granulatu marmuru , granitu lub boksytu oraz 30% utwardzanej termicznie żywicy syntetycznej o wysokiej zawartości wapnia. Masę kamienną podgrzewa się i wlewa do silikonowych form konstrukcyjnych. Końcowe szlifowanie i polerowanie nadaje powierzchni pozbawioną porów, nieprzepuszczalną twardość – 70 Barcol oraz ładne wykończenie.

Nasze wanny  posiadają regulowane nóżki , dzięki czemu , możemy ustawić wannę w poziomie , na nierównej powierzchni .